Pokaz kolekcji na balu charytatywnym

Cieszy mnie, kiedy „moda” znaczy nie tylko ubrania. Dla mnie moda to m.in. pretekst do tego, żeby mówić o ważnych sprawach. W listopadzie ubiegłego roku rozmawialiśmy o poszukiwaniu nowych materiałów i nowych technologii produkcji odzieży, żeby móc zastąpić te obecne – wyniszczające ekosystem (przeczytaj tutaj). W kwietniu wraz z Fundacją Fashion Revolution Poland przypominaliśmy o etyce w modzie i akcji #WhoMadeMyClothes (sprawdź Oko na Eko). W maju pisałam o tym dlaczego lasy są nam potrzebne i jak możemy być bardziej eko (7 rzeczy, które możesz zrobić dla lasu).

4 czerwca w Rezydencja Luxury Hotel w Bytomiu odbył się bal charytatywny stowarzyszenia Na Zdrowie pod hasłem „Niech się nie udarzy”.

Akcja miała zwrócić uwagę na wczesne rozpoznanie udaru mózgu oraz zebranie funduszy na budowę oddziału udarowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym nr 3 w Tarnowskich Górach. Niewiele osób wie, że w grupie osób zagrożonych są już 25-latkowie, a co roku w Polsce około 80 tysięcy ludzi ma udar, dlatego pozwolę sobie przybliżyć Wam ten temat.

Wiecie w ogóle czy jesteście w grupie ryzyka? Jeżeli masz cukrzycę, palisz, jesteś otyły, miewasz migreny, masz nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi lub chorobę serca, już teraz zmień styl życia na zdrowy. Udaru mózgu częściej doznają mężczyźni niż kobiety i to raczej w grupie wiekowej 55+, ale bywają takie przypadki, o których mówi się rzadziej. Na przykład pod wpływem silnego uderzenia u młodych ludzi może dojść do pęknięcia błony wewnętrznej tętnicy, czego wynikiem będzie silny ból głowy i jednocześnie drętwienie palców czy całej kończyny. Kobiety do trzeciego miesiąca ciąży też są bardziej narażone przez zmiany jakie zachodzą wtedy w jej ciele. Brzmi strasznie? Lepiej jest wiedzieć i zareagować, bo przytrafia się, uśredniając, co szóstej osobie. A wiecie jak prawidłowo rozpoznać udar mózgu?

infografika pochodzi ze strony www.niechsienieudarzy.pl

Cztery i pół godziny to czas NIEPRZEKRACZALNY, kiedy należy zgłosić się do szpitala, potem komórki mózgowe umierają. W Tarnowskich Górach brakuje oddziału, na którym można by w razie udaru się zgłosić i w tym celu Stowarzyszenie Na Zdrowie zbiera kwotę 300 tysięcy złotych na jego budowę.

Właśnie w tym celu również odbył się charytatywny bal w pięknej sali Hotelu Rezydencja Luxury Hotel, na którym jedną z atrakcji był pokaz mojej kolekcji.

Odbyła się również aukcja, na której licytowano podarowane przez sponsorów przedmioty, m.in. moją tiulową spódnicę:

Drodzy Tarnogórzanie i Ślązacy! Was szczególnie zachęcam do promowania akcji, bo Wy przede wszystkim możecie przyczynić się do powstania oddziału udarowego w szpitalu w naszym mieście. Jak?

Wstaw swoje zdjęcie na Facebook lub Instagram z hashtagiem #NIECHSIENIEUDARZY

Zachęcam Was również do wsparcia finansowego – jak tego dokonać dowiecie się ze strony www.niechsienieudarzy.pl

A teraz jeszcze mały backstage:

O piękne fryzury modelek i moją zadbał Salon Headlines, niesamowity make up zrobiły Ewa Król-Praska i Basia Bonus.

W końcu przyszedł czas na przymiarki, choreografię i próby…

Opowiedziałam o mojej twórczości i miałam przyjemność poznać fantastyczną Sophie Toriel (śpiewa głównie piosenkę francuską) oraz pianistę Krzysia Tofila, którzy również uświetnili bal swoim występem.

Po pokazie – kolacja przygotowana przez Szefa Kuchni hotelu we współpracy ze zwycięzcami programu Masterchef: Marią Ożgą, Kingą Paruzel i Damianem Kordasem:

Wieczór był wspaniały, a kolacja pyszna! Nie zapominajmy jednak o celu… Niech się nie udarzy!

 

 

MOŻE SI SIĘ SPODOBAĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.