3 sposoby na kwiaty w modzie

Każdy, kto interesuje się modą z pewnością zna ten cytat Mirandy z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”! Ale też każdy, kto interesuje się modą nieco bardziej wie, że kwiaty są obecne w wiosennych kolekcjach co sezon. I choć nie jest to odkrywczy trend, jakoś tak jest, że jak idzie wiosna, to stęsknieni po zimie chcemy się nimi otaczać. Zobaczcie 3 sposoby na jakie nosimy kwiaty w modzie w tym roku:

1. Kwiaty jako deseń na ubraniu:

Zapominamy o angielskiej łączce! Wzory kwiatowe w tym roku są bardzo graficzne w raczej żywych kolorach (Dolce & Gabbana, Prada) i balansują między estetyką op i pop artu. U Chloe i Rodarte kolory są stonowane, ale ogólnie całość odbiera się pozytywnie, ponieważ deseń kwiatów jest odrealniony. Z kwiatami w ubraniach idziemy na całość! Modne noszone od stóp do głów i na każdym elemencie ubioru: nieważne czy to sukienka, płaszcz czy spodnie.

2. Kwiaty jako element biżuterii:

Kwiaty na głowie w formie wianków, koron i opasek wciąż opanowują letnie festiwale, a u Dolce i Gabbany pojawiły się w wersji maxi! Do łask wracają kolczyki: duże, masywne i inspirowane naturą. Ciekawy jest trend , który pojawił się w niektórych kolekcjach (np. Marni) na noszenie dwóch różnych, ale wciąż do siebie pasujących.

Śliczne wianki i naszyjniki na jedwabnych opaskach ze sztucznych i trwałych kwiatów:

Zobacz opaski i naszyjniki!

3. Czapki z daszkiem z kwiatami:

Zawsze fascynowało mnie łączenie przeciwstawnych światów! Miałam taką kolekcję na zaliczenie na studiach, gdzie inspirowałam się hip hopowym stylem liderki Die Antwoord – Yo-landi Visser, projektując dla niej jedwabne spodnie z krokiem w kolanach i gigantycznymi nadrukami!
Postanowiłam połączyć sport i romantyzm i stworzyłam czapkę z daszkiem, która jest świeża, wiosenna i bardzo kobieca. Idealna na co dzień, świetna na wakacje! Na zdjęciu Karolina Pisarek (Top Model, TVN):

Zobacz czapki z daszkiem!

A Wy jakie macie pomysły na noszenie kwiatów w tym roku? Czy może w ogóle nie przepadacie za tym trendem? Dajcie koniecznie znać!

 

źródło zdjęć: Vogue.com, Elle.com, prywatne archiwum

MOŻE SI SIĘ SPODOBAĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.