Party DIY – jak zorganizować domową imprezę – część 2

Organizowanie własnej imprezy nie jest mi już straszne. Ba, naprawdę to polubiłam! Najważniejsze jest odpowiednie planowanie i kiedy z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zabierzesz się za poszczególne etapy, wierz mi, że jest to łatwe i przyjemne! Gotowi do działania?

Jeżeli nie czytałeś/łaś – tu jest część pierwsza wpisu o organizowaniu imprez. Można w niej przeczytać:
– o tym jak wybrać motyw przewodni
– o kilku elementach, które są konieczne
– jak wykonać samemu dekoracje

 1.  POCZĘSTUNEK
  W zależności od charakteru imprezy, ilość i rodzaj potraw może się różnić. Wiadomo, że goście nie mogą wyjść głodni, dlatego zastanów się jak długo ma trwać impreza? Jeżeli zaczyna się w porze poobiadowej, to idealny czas, żeby zacząć od deseru (jeśli to urodziny – musi być tort!), a potem podać coś konkretniejszego na kolację. Jeżeli Twoja impreza to coś w rodzaju wieczornego spotkania z przyjaciółmi dobrze jest pamiętać, że zwykle każdy pije różny alkohol i do wielu rodzajów nie będą pasowały tylko słone przekąski lub tylko te słodkie, należy więc zróżnicować bufet 🙂

  Na 8 urodziny BRO postanowiłam sama upiec tort – wyszedł znakomicie! Miałam bardzo dużo pracy przy przygotowaniach do tego wydarzenia (ćwiczyliśmy jeszcze repertuar do koncertu, który zagraliśmy na imprezie), dlatego postanowiłam zamówić kolację z dowozem!

  Wybrałam restaurację Lifemotiv, która proponuje zdrową kuchnię opartą na wegańskich i roślinnych przepisach. Uwielbiam to miejsce, dlatego tym bardziej chciałam się podzielić nim z moimi gośćmi! Miało być lekko i zaskakująco – Lifemotiv słynie z tego, że ich propozycje pysznie smakują i na dodatek są zdrowe – po prostu idealnie! Zamówiłam cztery rodzaje sałatek i, wierz mi, wywołałam nimi niemałe poruszenie wśród wszystkich gości: każdy wskazywał swoją ulubioną, dokładając sobie więcej! Marzenie każdego gospodarza imprezy 🙂

  Warto też pomyśleć nad właściwym wyeksponowaniem jedzenia! Zobacz jak sprytnie można wykorzystać foremki do muffinów, zwykłe plastikowe kubeczki czy słoiki! Takie dekoracje znajdziesz np. w duńskim sklepie Flying Tiger.

  źródło zdjęć: Pinterest

 2. MEBLE – jak zorganizować przestrzeń na czas imprezy.
  Zastanów się jak ma przede wszystkim wyglądać Twoja impreza, jak chcesz, żeby się potoczyła? Jeżeli chcesz, żeby goście tańczyli, konieczne jest zrobienie im miejsca. W miarę możliwości przestaw wszystko tak, żeby dało się zarówno zjeść, wygodnie porozmawiać i poruszać się bez przeciskania między krzesłami i stołem.

  źródło zdjęć: Pinterest

  Ostatnia impreza jaką organizowałam odbywała się pod hasłem 8 urodzin mojego zespołu muzycznego BRO i na samym początku urządziliśmy dla gości kameralny koncert, dlatego musieliśmy oddzielić strefę gdzie siedzi zespół od publiczności. Ponieważ my występowaliśmy na kanapie, która jest naszym symbolem (mamy serię BRO SOFA GIGS), gości musieliśmy posadzić gdzieś indziej, a nie chcieliśmy zostawiać im niewygodnych krzeseł. Przyniosłam więc materace, które normalnie są siedziskami na naszych meblach balkonowych, przykryłam je kocami i rozrzuciłam poduszki, miałam też kilka zapasowych pojedynczych takich siedzisk. Zależało mi, żeby stworzyć sielankowy klimat i żeby goście poczuli się swobodnie. To miejsce było przydatne również po koncercie, ponieważ było sporo osób i dzięki temu było miejsca wystarczyło dla wszystkich!

 3. MUZYKA
  Niedopasowana muzyka do imprezy to wielki błąd, dlatego warto poświęcić trochę czasu, żeby wybrać odpowiednie płyty lub ułożyć własną playlistę. Do jedzenia przydaje się coś, co nie będzie przeszkadzało w konsumpcji i w rozmowach. Jeżeli planujecie potańczyć, przyda się też wyraźna granica między spokojnymi kawałkami, a tymi wyraźnie zachęcającymi do zabawy.Do ostatniej imprezy, jaką zorganizowałam stworzyłam playlistę w serwisie Spotify. Jeśli macie ochotę z niej skorzystać – poniżej link! 🙂 Nie znajdziecie tu co prawda Abby czy Boney M, ale my na pewno dobrze się przy niej bawiliśmy.

źródło zdjęć: Pinterest

Czy myślicie, że te rady były przydatne? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! <3

MOŻE SI SIĘ SPODOBAĆ:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.