3 najważniejsze trendy na lato 2016

Zauważyliście jak wiele trendów powraca do nas po pewnym czasie? Jeszcze niedawno wydawało mi się, że nie spojrzę już na spodnie i rękawy dzwony (lata70.) czy szerokie,  miękkie ramiona w oversize’owych kurtkach (lata 90.), a teraz okazuje się, że właśnie takie sylwetki przyciągają mnie najbardziej! Wielu osobom wydaje się, że w trendach nie ma niczego nowego i to już wszystko było. Rzeczywiście, moda na pewne kroje wraca, jest jednak różnica w tym jak się je teraz nosi, a jak robiło się to wcześniej!

Na przykład cekiny modne w 2016 roku są zestawiane z matową bazą i plastikowymi akcesoriami rodem z lat 60. W latach 70. noszone były od stóp do głów. Zobaczcie przykładowe zdjęcia:

 

Jest różnica, prawda? 😉 Zobaczcie jakie trendy, które dominują w tym roku wybrałam dla Was:

1. Bohema i cyganie: koronki, kwiaty i etniczna biżuteria.

Z wielką przyjemnością sięgamy do estetyki 70. lat w fotografii, designie (np. samochody) i mam wrażenie, że najchętniej te wzory przenieślibyśmy w 100% we współczesne realia. To samo dotyczy naszych szaf! Widzieliście mem z Harrisonem Fordem? No właśnie! W lecie 2016 roku stawiamy na sukienki maxi, falbany, wzorzyste chusty i kwiaty we włosach. Modna znowu jest biżuteria etniczna, w której dominuje sznurek, drewno i metal.

Sukienka koronkowa maxi   Sukienka koronkowa biała   Spódnica z koronki czarna

>>>>>    <<<<<<<

2. Romantyczny rajski ogród

Nie ma nic bardziej pewnego w trendach na wiosnę-lato niż kwiaty! Co roku jednak są to inne motywy florystyczne i w innym wydaniu. Angielską łączkę z 2015 chowamy głęboko do szafy i wyciągamy duże egzotyczne wzory. Liście palmy, ogrody botaniczne, tropikalna roślinność oraz kolory kojarzące się z egzotyką – pojawiają się na delikatnych sukienkach, bluzkach z falbanami czy trapezowych płaszczach.

Bluzka z rękawem motylkowym   Bluzka z falbaną   Wzorzysty płaszcz

>>>>>    <<<<<<<

3. Halki i jedwabne koronki wychodzą na ulice.

Jeszcze nigdy halki i buduarowe gorsety nie wystawały spod codziennych ubrań do tego stopnia, żeby stać się elementem stylizacji. Misterne wykończenia koszulek opanowały cały świat, a halki zastąpiły sukienki. Satynowe spodenki i te koronkowe, które do tej pory kojarzyły się wyłącznie z bielizną nocną są w tej chwili uznawane za pełnoprawne szorty. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla minispódniczek, a zestawione ze szpilkami, które wydłużą nogi, będą świetnie wyglądać na niejednym przyjęciu!

Bluzka jedwabna   Krótkie jedwabne spodenki   Sukienka z wycięciem na plecach i koronką

>>>>>>    <<<<<<<

Te 3 trendy uznałam za najbardziej interesujące. Jestem ciekawa, który trend Wam podoba się najbardziej 🙂 A może dodalibyście od siebie inny?

Najważniejsze to bawić się modą i dostosowywać ją do siebie!

MOŻE SI SIĘ SPODOBAĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.